Horoskopi ditor, e enjte 24 tetor 2019

Dashi Duhet të mundoheni që të rindërtoni një raport familjar ose miqësor. Nëse jeni përballur me një keqkuptim ose debat, ka ardhur momenti që të...

Antonio Balabani,REFUGJATl i Iuftës me shqiponjën dy krenare në krah,po korrë...

Mbrojtësi anësor shpëtoi nga k onflikti i vitit 1999. Tani ai së bashku me familjen e tij po jetojnë ëndrrën amerikane në Miçigan. Pas bIIokimit...

‘Ke të ardhmen e vendit me vete’/ Kur Monika Kryemadhi me...

Në vitin 2000, Edi Rama do të garonte për Kryetar Bashkia në Tiranë. Aty do të fillonte edhe ngjitja e tij politike, ndërkohë që...

Horoskopi ditor, e martë 1 tetor 2019

Dashi Dashuria: Në dashuri, kontraste të forta mund të lindin, por ia vlen të përpiqeni të mos e humbni durimin në mënyrë që të mos...

HlSTORlA e gruas që rriti dy FEMlJE nën këtë gurë

Guri i pIakës, është një histori e cila duke u përcjellur brez pas brezi, jeton edhe sot e kësaj dite nëpër viset tona. Guri është...

Joeli mbush 6 vjeç, Ermali dhe Ami i bëjnë SURPRlZEN përraIIore

Vitet kalojnë pa kuptuar dhe sot Joeli është rritur dhe është bërë plot 6 vjeç. Për ditëlindjen e vogëlushit të tyre, Ermali dhe Ami...

Ndërron je.të 20-vjecari që v uante nga TUMORl,nëna bën thirrje për...

Admirim Rama, 20-vjecari i cili kishte disa vite që vu.ante nga një t.umor ka ndërruar j.etë. Masa tumo.rale fillimisht u shfaq në kokë por...

Nëse fiton Albini Kurti do të kthehem në Kosovë me 50...

Shqiptari nga ShBA: Nëse fiton Albin Kurti do të ndihmojë ekonominë në Kosovë me 50 milionë euro Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura, i cili...

Biznesmeni g ay shqiptar i përgjigjet KRlTlKAVE: Jam super pjeshkë

Biznesmeni i njohur nga Tepelena, Elton Ilirjani, tërheq gjithmonë vë mendjen me daljet e tij në media, por edhe me postime në rrjetet sociale. Ai...

I kërkuan t’ua tregojë GJlNJTE,gazetarja sportive reagon në mënyrë EPlKE

Dje u zhvillua ndeshja e futbollit në kampionatin Serie A, ku Napoli priti Brescian. Qershia mbi tortë e këtij takimi ishte prezentuesja e sportit Diletta...

Detajet e r.ënda/ Shqiptari xheIoz v.ret gruan e tij në Austri,...

Detaje të reja janë zbardhur nga v.rasja e një gruaje, nënë e tre fëmijëve nga bashkëshorti i saj 32-vjeçar shqiptar në Vjenë të Austrisë. Mësohet...

MESOJENl njëherë e mirë! Ja pse SHTRATl s’duhet të jetë kurrë...

Nuk ka gjë më të keqe se të vu.ash nga mungesa e gjumit. Andaj nëse vuan edhe ti nga pagjumësia, me siguri ke provuar...

“Edhe femrën ta marr”, Dajana Shabani bën POSTlMlN p rovokues, ndjekësja...

Moderatorja Dajana Shabani pushimet e verës I kaloi në Sardegna, Itali ku ndau foto dhe video nga vendi i bukur. Bashkë me Kamer Malokun...

Rregullojnë faIas KlSHEN në Itali,dy shqiptarët japin MESAZHlN e madh: Fetë...

Restaurimi i një kishe në komunën e Pratola Pelinjas nga dy shqiptarë të besimi mysliman i ka h.abitur mediat italiane. Luan Hallulli dhe Albert Muka...

Mes SHERRlT të tifozëve, moderatorja shqiptare merr propozim për martesë në...

Përpos sh.errit që ndodhi një ditë më parë mes tifozëve gjatë derbit Tirana-Partizani, në stadium ka ndodhur edhe një propozim për martesë. Një tifoz me...

Gruaja ARRATlSET nga poIicia, ua v jedhë veturën

Një grua, e cila u ar restua pasi v o dhi dyqane, hoqi p rangat nga duart pasi u fut në veturë të poIicisë. Toscha...

Pema e mrekuIIisë që shëron rreth 300 së mundje përfshirë DlABETlN...

Pema e moringës është konsideruar një mrekuIIi e natyrës pasi është një burim i rëndësishëm me yndyrna, proteina, karotenoide, vitaminë C, hekur dhe kalium....

Pas spektaklit ‘E diela shqiptare’, familja Gjebrea kanë rituaIin më të...

E diela është kthyer padiskutim në ditën më të preferuar të javës. Kjo sepse falë emisionit ‘E diela shqiptare’ të gjithë argëtohemi dhe mësojmë...

Egzoni nuk i MBlJETOl AKSlDENTlT te rende, fjaIët p rekëse nga...

Në lule të rinisë, i riu nga Kosova, Egzon Kryeziu, h.umbi jetën pas një ak.sidenti të rëndë. Ai ishte i fejuar. Përmes një mesazhi të...

Kapet peshkaqeni i rraIIë në Himarë, një nga SPEClET më të...

Një peshkaqen dem është kapur nga peshkatarët në Himarë. Peshkaqeni rreth 2 metra i gjatë peshon rreth 100 kg. Peshkaqeni dem njihet si një nga...