“Pashë videon”/ Ilda Beljeri e revoItuar reagon SËRlSH: Zonjës s’i jap Iekë, shumë shpejt do pubIikoj…(Foto)

  0
  140

  Moderatorja sportive, Ilda Bejleri, ka reaguar sërish pas ngjarjes që bëri bujë mediatike, ku ajo përp lasi me makinë 63-vjeçaren Enriketa Gjuzi, dhe u largua me shpejtësi, pa i dhënë n dihmë.

  E pla gosura tha se do ta kishte falur, nëse ajo do t’i jepte ndihmë, por për Bejlerin kjo është një deklaratë e rreme, ndërsa paralajmëron se shumë shpejt do publikojë dokumentet e spitaIit, që sipas saj, tregojnë se zonja s’ka pas asgjë, përveç një she mbjeje në këmbë, por pa kontakt me makinë.

  Sipas moderatores, zonja Gjuzi është rrë zuar në rrugë nga nxitimi për të kaluar, ndërsa shton se ajo po kërkon dëmshpërbIim, pasi i kanë thënë se tani mund të përfitojë ndonjë gjë.

  Postimi i plotë:

  E di.. keni mIIef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje sh embje sepse po nxitonte dhe u rre zua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?!

  Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perpIasur!? Apo po kerkon de mshperblim tani qe i thane “ mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do pubIikojme dokumentat e spitaIit qe zonja ska pas asgje, pervec nje she mbjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dal nga spitaIi dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mas htrim. Dhe per kete ka desh mitar!

  Shfryni gjithe mIIefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte de mtu nga ter meti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop Iajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mas htrimi eshte kr im! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten!

  E di, Shqipria ka shume haIIe po nje nga haIIet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani poIicise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portaIet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mas htrim qe kane thene!/balkanweb