/Ήοroskoρi për ditën e sόtme, e enjte 9 shkυrt 2023

Ήοroskoρi për ditën e sόtme, e enjte 9 shkυrt 2023

DASHI

Në dashuri do të ishte më mirë të mos zvarritesh një histori që po rezulton se nuk ka bazë për të vazhduar. Në punë do të ishte e rëndësishme të vlerësoni projektet e reja, në të ardhmen.

DEMI

Do të ishte më mirë të shmangni diskutimet me të lindurit në shenjën e Akrepit dhe Ujorit, në këtë ditë. Për sa i përket punës, përpiquni të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja.

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, emocionet e bukura janë rrugës në dashuri dhe nga fundjava e ardhshme dashuria më në fund do të jetë në gjendje të lulëzojë. Në punë qëndroni larg polemikave. Ndonjëherë ju duhet të bëni edhe gjërat që nuk ju pëlqejnë.

GAFORRJA

Fundjava e ardhshme në dashuri do t’ju shohë si protagonistë të mëdhenj. Në punë, nga ana tjetër, ndiheni gjithmonë të pakënaqur dhe po ashtu, sikur keni pranuar shumë kompromise.

LUANI

Në dashuri jeni shfaqur pak nervoz, por do të ishte më mirë të shmangni krahasimet. Në punë jeni në pritje të përgjigjeve sa i përket mundimit, që do vijnë. Mjafton të bëni pak më shumë durim dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë. Me pak fjalë, mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi.

VIRGJËRESHA

Të gjithë beqarët do të kenë mundësi të bëjnë takime të reja dhe interesante. Në punë duhet të jeni super të organizuar, edhe nëse ka vështirësi me kolegët apo eprorët. Ndoshta ndonjëherë ju duhet t’i mbani gjërat për vete dhe të mos thoni gjithçka që keni në mendje.

PESHORJA

Ka pak shpërqendrim në dashuri edhe sepse me siguri po mendoni për diçka krejtësisht tjetër. Nga ana tjetër, në punë vijnë lajme por mund të ketë ende pengesa për ngjitjen tuaj profesionale.

AKREPI

Nëse hapni zemrën për të tjerët do të shihni se nuk do të mungojnë emocionet. Për sa i përket punës, Saturni është në një aspekt të shkëlqyer dhe ju ndihmon gjithashtu me projekte të reja.

SHIGJETARI

Në dashuri ka ardhur koha për të bërë një zgjedhje të rëndësishme. Në punë, megjithatë, do të përballeni me zgjedhje po aq të rëndësishme për të ardhmen. Mund të arrini gjëra të mëdha dhe në fund do të shihni që gjithçka do të funksionojë. Mjafton të bëni pak durim.

BRICJAPI

Në dashuri, nëse keni diçka për t’i thënë partnerit tuaj, bëjeni menjëherë. Në punë, megjithatë, mos e nënvlerësoni lajmin. Mund të jetë koha për të ndryshuar ajrin dhe për të vlerësuar mundësitë e reja. Nuk mund të qëndroni të ankoruar në të kaluarën ose në zonën e zakonshme të rehatisë.

UJORI

Në dashuri duhet të jeni të duruar sepse Afërdita do të arrijë në shenjën tuaj dhe do të japë shumë. Vetëm kini pak më shumë durim. Në punë ka të reja por mos u shfaqni gjithmonë si intolerantë të zakonshëm. Mundohuni të jeni më diplomatikë.

PESHQIT

Këto janë ditë paksa të diskutueshme në dashuri, kështu që është më mirë të mos e tundni varkën. Në punë nëse jeni i ri mund të keni momentin tuaj të suksesit. Keni gjithçka që duhet për të arritur sukses.