/Βabai υret në gjumë fëmijët e tij të mitυr dhe bashkëshorten

Βabai υret në gjumë fëmijët e tij të mitυr dhe bashkëshorten

Një burrë pranoi sot se kishte vrarë partneren, dy fëmijët e tij dhe shokun e tyre të ngushtë në gjumë, por mohoi përdhunimin.

Damian Bendall, 32 vjeç, dyshohet se theri 11-vjeçaren Lacey, vëllain e saj John, 13 vjeç dhe shokun Connie Gent, 11 vjeç, në një shtëpi në Killamarsh, Derbys, Angli.

Ai akuzohet gjithashtu për përdhunimin e Lacey dhe vrasjen e partneres së tij, Terri Harris, 35 vjeç.

Bendall u paraqit sot në gjykatën e Derby Croën, ku pranoi fajësinë për vrasje.

Por ai mohoi akuzën për përdhunim të një vajze nën moshën 13-vjeçare, shkruan The Sun. 

Ai do të dalë në gjyq për këto vepra, të cilat dyshohet se kanë ndodhur mes 17 dhe 20 shtatorit të vitit të kaluar, më 24 nëntor.

Oficerët u futën në shtëpi në shtator pasi morën një telefonatë dhe gjetën të vdekur 4 persona.

Bendall u dërgua në spital për t’u trajtuar për “plagosje të lehta të vetë-shkaktuara” përpara se të transferohej në paraburgim.

Policia konfirmoi se kishte nisur një hetim për vrasje dhe tha se nuk po kërkonte askënd tjetër në lidhje me ngjarjen tragjike./Abcnews.al/