/Ρυblikohet video 20 sekonda/ Ja momenti fatal i υrasjes së ‘Diabolikut’, e gjithë skena se si u eΙeminua në ρrani të truprojës dhe shoferit

Ρυblikohet video 20 sekonda/ Ja momenti fatal i υrasjes së ‘Diabolikut’, e gjithë skena se si u eΙeminua në ρrani të truprojës dhe shoferit

Itali- Kanë dalë pamjet e vrasjes së kryetarit të ultrasve të Lacios, Fabrizio Piscitelli, i njohur me nofkën “Diaboliku”.

Pamjet i kanë nxjerrë mediat italiane të cilat bëjnë me dije se vrasësi shpejton hapin kur afrohet me 53-vjeçarin Piscitelli.

Diabolik është ulur në një stol në parkun e Ujësjellësve. Pranë tij është truproja dhe shoferi kubanez. Gjithçka përmbyllet në 20 sekonda. Personi i përfshirë në vrasjene tij dhe i kapur nga kamerat, për prokurorët është Raul Esteban Calderon.

Kujtijmë se Diabolik është ekzekutuar më 7 gusht 2019. Ai ka qenë shefi ultras i Irriducibili, një trafikant droge në rritje në sheshin e pasur romak.

VIDEON MUND TA SHIKONI KETU