/25-vjeçarja humbi jetën pas lindjes, familjarët “shp.ërthejnë” në lot e britma në spitaI (Video)

25-vjeçarja humbi jetën pas lindjes, familjarët “shp.ërthejnë” në lot e britma në spitaI (Video)

Një ditë më parë 25-vjeçarja Rexhina Debrova humbi jetën vetëm 1 orë pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. Pas kësaj ngjarje nga policia u arr.estuan mjeku kardiolog Mehmet Ibraj dhe ai reanimator, Nikollaq Thano. E ndjera Rexhina Debrova, humbi jetën nga një arr.est kardiak, 1 orë pas lindjes, ndërsa fatmirësisht foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore. Por ky ishte një lajm shumë i hldhur për familjarët e saj.

Në videon e mëposhtme të publikuar nga “Report Tv” familjarët pasi morën lajmin nisën të qajnë me lot e br.itma. Nga askush nuk prisnin ngjushëllim.

Familjarët aku.zojnë për ngjarjen mjekët, pasi sipas tyre janë treguar neglizhentë dhe të pakujdesshëm, ndërsa mjeku kardiolog është paraqitur me vonesë.

Nga ana tjetër, shefja e shërbimit të spitalit në Elbasan, Teuta Ilirjani, është shprehur se të ndjerës i janë bërë ekzaminimet e duhura, por jo vizita e zemrës

https://www.facebook.com/ShqiptarjaCom/videos/331280947576312/