A i rifitoi Ina Nuka glshtat? Flet efektivja në emision

  0
  298

  Efektivja e forcave “Shqiponja”, Ina Nuka, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë”, për të rrëfyer ngjarjen dhe përjetimet e saj pas pl.agosjes në protestën para parlamentit.

  Ajo tregoi se atë ditë ishte nisur për në punë si gjithnjë, vetëm se ndryshe nga herët e tjera kishte një parandjenjë të keqe, të cilës nuk i besoi, por vendosi të shkonte në punë.

  Më pas, 24-vjeçarja shpejgoi rrjedhën e ngjarjes, duke pranuar se disa ditë më vonë, pas ndërhyrjeve të para, i kishte hu.mbur të gjitha shpresat se mund të rifitonte glshtat e dë.mtuar.

  Gjithashtu, Ina tha se në momentin që i kishin propozuar për të zëvendësuar gi.shtin me një prej gish.tave të mëdhenj të këmbës, kishte refuzuar, duke marrë përsipër edhe riskun që të qendronte në atë gjendje.

  Fatmirësisht, pas katër ndërhyrjve ajo ka rifituar glshtat dhe mund të kryejë të gjitha funksionet edhe më dorën e pl.agosur shkruan tch.

  Tashmë Ina i është kthyer detyrës, madje vetëm pak ditë më parë u vlerësua nga Ministri i Brendshëm me “Medaljen e Nderit”.