A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

  0
  505

  A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

  Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë, shkruan arbresh.info.

  Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin është ajo e këtij  djalit që kishte humbur gjithçka nga sulmi në Alepo.

  Emri i tij është Omran Daqneesh dhe ka qenë vetëm pesë vjeçar.

  Mediat kishin raportuar që ai ka mbetur jetim dhe tash është strehuar në një familje që po kujdesën për të.

  Gjeni të bashkëlidhura fotot./Arbresh.info/