December 3, 2023
Lajme

A mυnd te me jeρni nje keshiΙΙe – Nuk po mund te gjej d ashυrine!!

Pershendetje si ja kaloni, un deshta ta ndaj nje hall me ju pasi mendoj se mund te me kryni pun apo te me keshilloni si tja bej me bu

rrin tim se met vertet kam ra ne hall, hallin e kam se te shkretit me nuk i punon ai shoqi krejt problemi u bo pasi pati ni ndeshje me motor dhe prej asaj dite aleti me nuk i punon..

shum i mir esht por un jam shum e re a besoni se po muj me duru kam ra nhall sdi qka dhe si me vepru, edhe aj i ngrati pe shef se nuk po me shkon tymi si duhet..

ai po insiston te ndahemi pasi pe shef se un po zina normal esht shum i mir edhe pse esht Italian prap esht i mir dhe i drejt, ama un muj edhe me dal pa kuptu ki ama

si ka hije edhe para 2Muajve me tha shum drejt dil nga un e ke te lejume 1 her ne jav ku dush shko dhe me kan dush, e di se pi vjen ran mem than dil e shfriju ama un i thash jo ket se bej..

dhe ai u qu ne kemb dhe me tha nese ke dasht pak ather duhesh te me ndegjosh i thash fol tha ti do ta gjesh nje tjeter pasi tani po ta them nje te vertet se edhe un tak kohen sa kam qen me ti e kam pas edhe nje tjeter..

Tani ajo e di se nuk me don ma shum se ti por ajo mi don lekt edhe per at un do ta mbaj at e ti dil dhe beja vetes qaren se je e re dhe e drejt..

un meta kur mi tha kto fjal se nuk e prisja se ai ka edhe tjeter dhe u ndam gati 1Muaj e ca dhe mua mu desht ta ndrroj edhe vendin pasi nuk doja ta shof se e di se prap do me shkon mendja te kthehem tek ai.. por tani

kam dalur ne Gjer/ mani dhe ketu jetoj e vetme kam fillu me pun dhe mu ka ngatrru jeta sdi si me ja bo,

po deshti Zoti ma afron ni burr qka ka nevoj per mu edhe ishalla i nimoj un me pun e me letrat e ka te sigurt ato ja baj pa pik problemi,

normal nese bim ne dakord te dyt, tani kam ende per te then por pe la me kaq e kur te folim ne telefon ather folim gjan e gat per te gjitha hallet e mija dhe tujët, merren kur te dush pas ores 20deri24 jam e lir ketu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *