November 30, 2023
Lajme

Aksident i rëndë/ Përmbγset autobusi me tυristë, ka υiktima(Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku 5 persona kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Autobusi me turistë u nis nga distrikti Tav?anl? i Kütahya në rrethin Mudanya të Bursës,

kur doli jashtë kontrollit në vendndodhjen Kocayayla të rrethit ?negöl të Bursës, rreth orës 08:30 të mëngjesit të djeshëm.

Autobusi përfundoi 20 metra poshtë. Në aksident humbën jetën shoferi dhe 5 pasagjerë.

SHIKO VIDEON KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *