/AKSlDENDl TRAGJlK me 2 humbje jete, ja kush janë dy vajzat që po Iuftojnë me jetën (Emrat)

AKSlDENDl TRAGJlK me 2 humbje jete, ja kush janë dy vajzat që po Iuftojnë me jetën (Emrat)

Dy automjete janë përfshirë në një áksident të ndodhur pasditen e djeshme në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Pérplasja ka ndodhur në afërsi të tunelit.

Si pasojë e góditjes kanë ndërruar jetë dy vajza, ndërkohë që dy bashkëpasagjeret e tyre ndodhen në gjendje krítike për jetën te spitali i Traumës.

Burime për FaxNews bëjnë me dije se vajzat të cilat ndodhen në spital janë: Nervida Garunja 23 vjeçe dhe Denisa Dibra 25 vjeçe nga Shkodra.

Vajzat udhëtonin me mjetin tip “Volkswagen”, i cili u pérplas me mjetin tip “Benz” që drejtohej nga Behar Pema.

Ky i fundit dyshóhet se ka qenë në gjendje të déhur, çka mund të jetë bërë dhe shkak i pérplasjes fátale./faxweb