Alarmi i gazetarit Doçi: Haxhia duhet të mbrohet, mund ta helmojnë me ushqim në burg!

    0
    354

    Lidhur me ekstradimin e sotëm të Izet Haxhisë në Shqipëri, gazetari i Shqiptarja.com Adriatik Doçi, komentoi në ekranin e Report TV një nder rreziqet që mund t’i kanoset haxhisë, i cili është një dëshmitar kyç vrasjes së Azem Hajdarit, në kuadër të një procesi gjyqësor që mund të rihapet me rikthimin e tij.

    Duke marrë shkas nga juristi Romeo Kara, i cili ishte gjithashtu i pranishëm në studioi dhe që u bëri thirrje institucioneve shtetërore që ta mbronin jetën e Izet Haxhisë, pasi sipas tij pabesia është e madhe, Doçi tha:

    “Një nga rreziqet për Haxhinë, është se atë mund ta helmojnë te ushqimi i burgut, ndaj duhet të bëhet kujdes maksimal’.