November 30, 2023
Lajme

Alket Rizai Ië grekët me gojë haρur/ Shqiptari bën GJESTlN e madh

Alket Rizai, shqiptari i dë nu ar për pe ng ma rrje në Greqi, i njohur për disa a rra tisje spektakolare dhe ak uza te renda te bera ndaj tij nga drejtesia helene, ka bërë një gjest human qe ka terhequr vemendjen e opinionit publik ne Greqi.

Ai ka angazhuar të dë nu arit e tjerë në bu rgu n ku ai vuan dë n imin në shtetin fqinj, që të paguajnë para për të mbledhur të ardhura në ndihmë të një vogëlusheje.

Fjala eshte për vogëlushen 8-vjeçare Evangelia Kastrinaki, historia e saj ka prekur shumë zemra.

E vogla nga Kreta vuan nga sëmundja e k an cerit, dhe për të marrë një trajtim të specializuar në Britani të Madhe, i duhen mjaft para, familja e së cilës nuk i ka kushtet e nevojshme ekonomike.

Shumë qytetarë, të njohur dhe të panjohur me familjen e vajzës, kanë dhënë kontributin e tyre.

Gjyshi i Evangelisë, Giorgos Kastrinakis, ka bërë të ditur në një lidhje direkte në një televizion grek, se mes personave që kanë dhënë ndihmë, është edhe i dë nuari shqiptar Alket Rizai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *