Lajme

Arben Ristani pranοn se si i’a dha bashkinë Bashës : “Lideri po e çon PD nga hυmbja në hυmbje, Rama nuk e lëshon Lulin”! S’ka njeri që se di se një fitore të vetëm e mori me brekέ nëpër këmbë

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani thotë se demokratët kanë kaluar 8 vite të vështira dhe tashmë duhet të durojnë edhe 4 vite të tjera, vetëm se lideri i tyre “po i çon nga humbja në humbje”.

Sipas tij do luftohet me Ramën për një Shqipëri më të mirë.

“Demokratet kaluan 8 vite te veshtira, plot sakrifica e vetmohim.
Tani kane perpara edhe 4 vite te tjera qe ju duhet te vazhdojne betejen e tyre per nje Shqiperi me te mire, me te drejte, me demokratike.

Kaloi kaq shume kohe qe demokrateve nuk ju qesh buza nga shija e fitores.

Lideri i tyre po i con nga humbja ne humbje. Edhe nje fitore qe regjistron ne historine e tij, s’ka njeri qe se di dhe se kujton si e mori. Me breke neper kembe.

Rama po na e mund Lulin.

Nuk mjafton qe na e mund, por edhe na e tall.

Nuk mjafton qe na e mund e na e tall, por edhe e mbron qe sa te jete ne krye te opozites, te tallet edhe me gjithe te tjeret.

Ramen e kemi kundershtar, e dime si mundet. Beteja brenda vetes eshte me e veshtira dhe na mungon edhe pervoja per kete”, shkruan Arben Ristani.