Lajme

Arian Çani thotë emrίn që do të zëvendësοjë Lulzim Bashën , Ervin Salianji trοnditet

Kandidati i PD-së, Ervin Salianji u shpreh se Arben Imani nuk mund ta zëvendësojë Lulzim Bashën në Partinë Demokratike.

Sipas tij, Imami nuk i shërben demokratëve.

Pjesë nga intervista

“Kam një simpati për Arben Imamin që prej kohësh. Beni është një personazh politik i paparë, po takisha unë në dorë kë do vendosja në krye të PD, Ben Imamin do thosha menjëherë”, tha Arian Çani.

“Kam një mendim aspak pozitiv në pikëpamjen e asaj që përfaqëson politikisht, mund të ketë gjithë formimin e duhur, por ne nuk na duhet një profesor.

Na duhet një njeri që ka mbajtur qëndrime politike, në performancën e 8 viteve ka përmendur Ramën 1 herë…

Unë mendoj që nuk i shërben demokratëve, por thënë këtë është i mirëpritur jo vetëm zotëria, por të gjithë, që të garojnë në zgjedhjet që do zhvillojë PD.

Nëse themi që Basha do mundi Ramën, si të mos mundi këta që janë më të dobët?

Imami ka qenë ministër me Fatos Nanon. Në 2013-2017 ka qenë deputet, merre performancën publike…

Unë jam një prej njerëzve që më dhimbset dhe kam sensitivitet ndaj demokratëve, disa njerëz nuk kanë shërbyer për opozitën”, u shpreh Salianji për Zonë e Lirë.