Arrestohet “Dëshmitari X”, që futi në kurth Agron Xhafajn

  0
  523

  Personi që në përgjimet e publikuara nga Partia Demokratike shfaqet suke komunikuar me Agron Xhafajn është arrestuar sot nga policia. Ende lajmi është i pakonfirmuar zyrtarisht nga policia, por është bërë publik nga eksponentë të opozitës.

  Sipas tyre, dëshmitari është arrestuar rrugës për në Kosovë, pasi po largohej nga Shqipëria për shkak të frikës së jetës së tij.

  ‘Dëshmitari X’, është ndaluar dhe po mbahet nën arrest. Policia kishte ngritur disa postblloqe për kapjen e tij.

  Gjithashtu edhe familja e personit që është në audio-përgjimin e PD, është larguar jashtë Shqipërisë pasi ndaj saj po ushtrohet një presion i madh.