Arritje HlSTORlKE për Armando Brojën, debuton me EKlPlN e parë të Çelsit në Premier Ligë

0
234

Një arritje historike për Armando Brojën, i cili pasi u thirr për ndeshjen me Evertonin nga Lampard, tani ka bërë edhe debutimin me ekipin e parë të Çelsit në Premier Ligë.

SuImuesi shqiptar është futur në fushë nga trajneri Lampard në minutën e 86’, duke zëvendësuar suImuesin francez Olivier Zhiru.

Një arritje shumë e madhe dhe historike për Brojën, i cili që në moshën 18-vjeçare ia del të debutojë më një ekip të madh siç është Çelsi, teksa bluzën me nr. 57 që debutoi sot, do ta mbajë gjithë jetën e tij.

Padyshim kjo do të jetë një dritë e paharrueshme për Brojën, i cili nga shumë persona shihet si një talent me të ardhme të ndritur./PANORAMASPORT