/Babë e bijë po luanin dje para katedrales së Parisit, ndodh e papritura, e gjithë bota në aIarm (Foto)

Babë e bijë po luanin dje para katedrales së Parisit, ndodh e papritura, e gjithë bota në aIarm (Foto)

Një lutje për të gjetur dy njerëz të fotografuar para katedrales Notre Dame disa minuta para se të vërshohej nga zjarri, ka marrë dhenë në mediat sociale.

Momente të ngrohta dhe plot lumturi, të një babai me vajzën e tij duke lozur pranë katedrales historike në Paris, figurojnë në fotografi.

Turistja Brooke Windsor, ka thënë se e ka shkrepur atë fotografi rreth një orë para se të shpër.thente zjarri në ndërtesë.

Në një përpjekje për t’i gjetur ata, 23 vjeçarja e postoi foton në Twitter me mesazhin:

“Twitter nëse ke ndonjë magji, ndihmoje atë ta gjejë këtë”, njofton Klan Kosova.

Siç raportohet, mesazhi është ndarë online 66,000 herë nga njerëz në mbarë botën, të vendosur për të ndihmuar turisten Windsor të gjurmojë çiftin.

Brooke Windsor, nga Michigan i SHBA-ve, tha për BBC se kishte ende për të identifikuar njeriun dhe vajzën në foto, por kishte shpresë ta bënte këtë.