Basha ‘tu.rpërohet’ keq/ Futet ‘live’ me video të montuar, momenti kur ngatërrohet

  0
  333

  Kreu i PD-së, Lulzim Basha me anë të një videoje “Live” në Facebook, ka reaguar në lidhje me deklarata e Ministrisë së Mbrojtjes për të shtuar Policinë Ushtarake në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas.

  Basha gjatë fjalës së tij ku shprehet e prezenca e ushtrisë në aeroport është e jashtëligjshme, duket se është “Live” por një detaj në mes të videos tregon se kreu i PD-së këtë video e ka inçizuar dy herë.

  Teksa akuzon Ramën për lidhje dhe afera korr.uptive, në minutën 1:08 – 1.09, Basha ngatërron fjalinë e tij dhe përmend emrin “Olsi”, por më pas shkëput videon dhe e fillon me konçesionarin. Mesa duket kreu i PD-së nuk e ka patur të mundur që ta përfundojë siç duhet “video live-n”.

  Shqiperia eshte e tronditur nga tritoli, vrasjet dhe grabitjet. E vetmja zgjidhje ne kete situate ku ndodhet vendi eshte largimi i shkaktarit te kesaj gjendjeje, EDI RAMA! Ne #13Prill bashkohemi per te vazhduar betejen per Shqiperine si Europa. #ShqiperiasiEuropa #13Prill

  Posted by Lulzim Basha on 2019 m. balandžio 10 d., trečiadienis