Befasohet kur sheh arinjtë e vegjël në pishinën e shtëpisë së tij

  0
  317

  Dusatin Castor ka mbetur i habitur kur arriti në shtëpinë e tij në Floridë të Shteteve të Bashkuara, dhe aty gjeti dy arinj të vegjël që po luanin në pishinë.

  Pronari 36-vjeçar i ka filmuar arinjtë teksa qëndronin të qetë, megjithëse nuk kishin pranë nënën dhe janë në moshë të re.

  Është eksperiencë shumë e rrallë, të shihen të pashoqëruar nga e ëma. E aq më pak t’i gjesh në kopshtin pas shtëpisë”, ka thënë Castor.

  Mësohet se arinjtë kanë qëndruar rreth 15 minuta në pronën e tij, para se të dalin nga rrethoja dhe të kthehen në vendbanimin e tyre.