“Bëja qejfin burrit në sh.trat, pastaj punët”, rrëfehet nëna e djalit që e p.rivoi nga jeta g.ruan me jastëk

  0
  392

  Një tjetër ngjarje e rëndë e ndodhur në fshatin Grekan të Gramshit të premten në mbrëmje, tr.onditi opinionin publik. Elvin Hysa 32 vjeç mb,yti me duar mamanë e 3 fëmijëve të tij 31-vjeçaren Gurije Hysa.

  Ata kishin patur një debat para se të shtriheshin për të fjetur dhe pasi 31-vjeçaren e kishte zënë gjumi, Hysa e kishte mb.ytur me jastëk.

  32-vjeçari ka deklaruar në polici se dyshonte se ajo e tra.dhtonte dhe ky ka qenë motivi që i m.ori jetën. Pas ngjarjes, nëna e autorit ka folur në një intervistë për Report Tv.

  Sanije Hysa shprehet se i biri kishte çrregullime mendore dhe trajtohej me iIaçe. Sipas saj, çifti prej kohësh kishte konflikte, pasi autori dyshonte se e shoqja e tr.adhtonte dhe për këtë konflikt ishte në dijeni edhe familja.

  Nëna e Elvinit ka treguar se e kishte kishte këshilluar edhe më parë nusen që të kujdesej më shumë për djalin e saj duke i plotësuar sipas saj edhe nevojat fiziologjike.

  Ajo shprehet:

  I kisha thënë nuses, plotësoja çunit nevojat që ka. Bëj këtë njëherë pastaj punët më pas, por kjo të jetë e para.”
  Sanija shton se djali i saj Elvini ka qenë i shtruar disa kohë edhe në spitaIin psikiatrik të Elbasanit. Kjo duhet verifikuar, pasi është një element lehtësues për vr.asësin e bashkëshortes nëse konfirmohet.

  Çifti jetonte në kushte shumë të vështira ekonomike, në një shtëpi thuajse të rrënuar, ndërsa janë prindër të tre fëmijëve.