/Bënte NAMlN vetëm me një çadër, arrestohet shqiptari që ngriti në këmbë poIicinë greke (VIDEO)

Bënte NAMlN vetëm me një çadër, arrestohet shqiptari që ngriti në këmbë poIicinë greke (VIDEO)

Një shqiptar është arrestuar nga policia e aeroportit “Eleftherios Venizelos”, në Greqi, pasi u kap duke grabitur bagazhet e disa udhëtarëve.

Shqiptari, i cili posedonte një letërnjoftim të rremë grek, me ndihmën e një çadre që mbante në dorë arrinte që të merrte valixhe dhe bagazhe nga karrocat e udhëtarëve, e më pas zhdukej që aty.

Arrestimi i tij nga policia i ekipit special të Drejtorisë së Policisë së Aeroportit, ndodhi të premten pasdite, ndërsa grabitja e tij e fundit u regjistrua të mërkurën, ku ai mundi të merrte një çantë nga një pasagjer që përmbante 2380 dollarë, dy celularë, dokumente dhe karta.

Në orën 12:58 të së premten, me të njëjtën metodë dhe duke zgjatur dorezën e çadrës ai u përpoq të merrte një çantë nga një karrocë udhëtari, por pa rezultat por ai nuk e vendosi poshtë. Katër minuta më vonë në 13:01 dhe ndërsa ishte jashtë portave 1 dhe 2, ai mori një çantë pasagjerësh, që përmbante portofolin me rreth 1000 euro, kartat e tij dhe letërnjoftimin e tij.

Por para se udhëtari të konfliktohej me grabitësin, u hodh në sulm dhe e arrestoi shqiptarin.

Nga kontrolli në shtëpinë e tij u gjetën një numër çantash dhe sendesh të vjedhura, 3,500 euro, 2,200 dollarë amerikanë, 140 pesos meksikanë, një letërnjoftim të rremë grek, fatura për shuma të mëdha parash.

VIDEO: