Lajme

Berisha “nοn-grαta”, reagon Eduard Selami: Faleminderit USA, fillimi i fundit të korrυpsionit dhe pandëshkimit të lartë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, politikani i njohur demokrat Eduard Selami

reagon pas vendimit të DASH për shpalljen “non-grata” të Sali Berishës dhe familjarëve të tij.

Selami falenderon SHBA për këtë vendim, dhe thotë se ky është fillimi i fundit të korrupsionit dhe pandëshkueshmërisë së lartë dhe të gjatë në vendin tonë.

“Fillimi i fundit të korrupsionit dhe pandëshkimit të lartë dhe të gjatë në Shqipëri. Faleminderit USA”, deklaron Selami.