/Bleona Qerreti krah Donald Trump në zgjedhje, thirrje shqiptarëve ta votojnë

Bleona Qerreti krah Donald Trump në zgjedhje, thirrje shqiptarëve ta votojnë

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti do të jetë përkrah Donald Trump në këto zgjedhje presidenciale.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bleona, e cila përmes një postimi në Instagram fton të gjithë shqiptarët të votojnë Donald Trump.

“Shqiptarët në mbarë botën nuk do të harrojnë kurrë 45 vitet e pamëshirshme të komunizmit, që kanë kaluar.

Për këtë arsye, ftoj te gjithe komunitetin shqiptar ne Amerike qe ne zgjedhjet e 3 Nentorit ne menyre unanime te mbeshtesin Presidentin Donald J. Trump,

personin e vetëm që ka luftuar socializmin “dhëmbë për dhëmbë” për katër viter e fundit.

Kam nderin t’ju ftoj te gjitheve te Enjten ne dt 22 Tetor te bashkoheni me mua dhe

Zv. Presidentin Mike Pence, ne Ëaterford Toënship, Micigan. per nje feste madheshtore!”, shkruan ajo.