Lajme

Burri zbυlon skαndalin: Edi Rama ma q* nοnen, kam mαrre 200 mije leke per 4 vοta

Moderatori Bled Marku ka denoncuar me anë të një videoje si janë blerë votat nga Partia Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Ai shpërndan një video të një qytetari që pranon se ka marrë 200 mijë lekë për katër vota dhe se makina e policisë ka ardhur në zonën e tij dhe ka shpërndarë para.

Pasi pranon që ka marrë paratë për katër votat, personi në video e kupton që ka bërë gabim teksa thotë se “Edi Rama ma q* nonën nkrah tjetër se ma fut te taksat”.

“200 mije leke 4 vota

Policia me leke …..

Me moren gjurmen e gishtit…..

Korridor ……

Rama i bleu votat ……

Emra dhe Mbiemra ……

Po tme jepte dikush me shume ja shisja ….

Erdhen Bosat ………

Ca po ndodh ketu mo vlla,” shkruan Marku.

Pjesë nga biseda në video:

Qytetari 1- Ti që more 200 mijë lekë mos ja jepshe, votoje kundër.

Qytetari 2- Po kam morë 200 mijë lekë për katër vota. Ma q* nonën nkrah tjetër se ma fut te taksat. Ka ardh makina policisë me lekë.

Qyteri 3- Tu shpërnda lekë me makinë policie?

Qytetari 4- Po, me makinë policie. E kam pa vetë mor. Makina e policise ka dhonë pare. Edi Rama për kish laqit e ka fitu me lekë, se nuk e kishte fitu asiherë.