/Cili Ronaldo? Armando Sadiku sapo shënoi golin më të bukur në karrierë dhe Evropë

Cili Ronaldo? Armando Sadiku sapo shënoi golin më të bukur në karrierë dhe Evropë

Armando Sadiku ka shënuar gol spektakolar për Luganon në Zvicër.

Sulmuesi i Kombëtare shqiptare hyri në lojë në minutën e 46’ dhe gjeti golin për mysafirët në atë të 67’, shkruan Gazeta Express.

Ai shënoi gol të bukur nga largësia, që nuk ndodh edhe shumë shpesh.

Por, gëzimi i mysafirëve zgjati shkurt, sepse Suchy barazoi 1-1 në minutën e 73’. /Gazeta Express/

https://streamable.com/uza8z