“Çmendet” moti në Shqipëri, zbuIoni se çfarë kohe na pret 3 ditët e ardhshme (Foto)

0
445

Një sistem i dendur vranësirash sjell rrebeshe shiu intensive në veriperëndim dhe orët e para të së shtunës

shtrijnë reshjet mesatare dhe intensive në të gjithë vendin duke sjellë rrezik për përmbytjet lokale.

Parashikohet permirësim i motit vetëm pas mesditës së ditës së shtunë. Por reshjet mbeten prezente edhe ditën e diel.

Ndërsa e hëna sërish sjellë shtrëngata shiu.

Vendet e Rajonit paraqiten në të njëjtat kushte atmosferike,

ku më problematike paraqitet dita e shtunë dhe e hëna.