Lajme

DaIin pamjet: Ja kush është i riu që PËRNDlQTE Luana Vjollcën

Ajdin Morina është 29-vjeçari nga Gjakova i cili u akuzua për përndjekjen e Luana Vjollcës, i cili ishte i fiksuar pas moderatores, madje ai i kushtonte dhe statuse kërcënuese dhe ofenduese në facebook.

Morina nga Gjakova kishte shkuar mëngjesin e sotëm në rrugën pranë banesës se Vjollcës, ndërsa ai është arrestuar në flagrancë.

Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se i riu e përndiqte në mënyrë të vazhdueshme moderatoren.

Ajo ka denoncuar në maj të 2020-ës se ai e përndiqte dhe e ngacmonte prej muajsh.