DaIin pamjet! Ja si dukej kunati që vr au gruan e vëllait në momentin e ARRESTlMlT, poIicia jep detaje

  0
  238

  12 orë pasi vr.au kunatën e tij, 30-vjeçaren Enkeleda Çapoku në sy të vajzës dhe familjarëve të tjerë të saj, është arr.estuar nga PoIicia, autori, Erdet Çapoku.Bëjnë me dije se 34-vjeçari është kapur para pak minutash, në lagjen Laprakë në Tiranë. Ai ndodhej në vendin e njohur si “Kupola”. PIlicia e Shtetit, njofton se ai është kapur nga komisariati i poIicisë numër 4, në Tiranë, dhe në momentin e arr.estimit, ai ka qenë i veshur me një xhup të zi dhe bluzë me vija, siç shihet edhe në foto.

  Njoftimi i plotë:

  Tiranë, Kapet në kohë rekord autori i vr.asjes së shtetases E. Ç., ndodhur në Paskuqan, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Menjëherë pas ngjarjes, strukturat e DVP Tiranë organizuan punën për lokalizimin dhe kapjen e shtetasit Erdet Çapoku., i cili pasi ka go.ditur me sende të fo rta kunatën është Iarguar nga vendngjarja.

  Momenti i arr.estimit
  Falë angazhimit maksimal dhe informacioneve të marra nga qytetarët, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4 bënë të mundur lokalizimin dhe kapjen e këtij shtetasi, në Laprakë. Shtetasi ndodhet i shoqëruar në PoIici, për veprime të mëtejshme.