/DaIin pamjet, kjo është infermierja që bashkëpunoi me Tiren

DaIin pamjet, kjo është infermierja që bashkëpunoi me Tiren

Ditën e sotme në spitalin Shefqet Ndroqi u arrestuan tri infermiere dhe një sanitare, të cilat dyshohen se janë bashkëpunëtore me Tire Alldervishin.

Prokuroria e Tiranës lëshoi 4 urdhër arreste ndaj tyre, pasi dyshohen si të përfshira në skemën kriminale të zhvatjes dhe rryshfetit. Mes të arrestuarave është edhe infermierja Sidorela Çela vetëm 28-vjeçe.

28-vjeçarja punonte si infermiere në spitalin “Shefet Ndroqi” dhe kishte biseduar shpeshherë me Tiren për mënyrën se si do të ndanin paratë me njëra tjetrën. 28-vjeçarja akuzohet per kryerjen e vepres penale te ”Shpërdorimit te detyrës” dhe ”Mashtrimit”.

Ndërkohë në fotot e saj nga vendi i punës Sidorela shihet e lyer dhe mjaft e kuruar në pamjen e jashtme.