/Dalin pamjet/ Çifti shqiptar s’le gjë në dyqan, mbushin xhepat me unaza dhe varëse floriri

Dalin pamjet/ Çifti shqiptar s’le gjë në dyqan, mbushin xhepat me unaza dhe varëse floriri

Çifti shqiptar s’le gjë në dyqan, mbushin xhepat me unaza dhe varëse floriri.

Mediat greke kanë shpërndarë një video të një vj edhje në një argjendari ku autorët janë një çift shqiptar rom të cilët vj edhin duke mashtruar shitësin.

Por duket se dyshja ka harruar se ka qenë duke u filmuar nga kamerat e sigurisë,

Rasti është regjistruar në Athinë dhe në video duket burri dhe gruaja që fillojnë grabitjen e bizhuterive sapo shitësi largohet një moment.

Duket se çifti hyri në argjendari me pretekstin për të blerë një unazë dhe pas një kërkese nga gruaja shitësi largohet pak çaste dhe ky është momenti kur çifti rom fillon grabitjen.

Ata janë ende në kërkim nga policia.

https://player.boostplatforms.com/video?id=1590647002561