/DeI video, qytetarët i kapĺn mat, shikoni çfarë bëjnë natën mbështetësit e Tom Doshit

DeI video, qytetarët i kapĺn mat, shikoni çfarë bëjnë natën mbështetësit e Tom Doshit

Krim zgjedhor mesa duket ka konsumuar edhe subjekti politik PSD, me kryetar Tom Dashin.

Sipas mediave, disa qytetarë kanë kapur sëfundmi, dy persona të cilët, kishin dalë në orët e vona të natës dhe takonin banorë për votimet.

Në makinë ata mbanin një listë me emra, numrin e votave dhe fletën e votimit.

Dy personat, mbështetës të Partisë Social Demokrate që drejtohet nga Tom Doshi, janë ndaluar në mes të rrugës nga qytetarët.

Kjo ngjarje vjen vetëm 5 ditë nga dita e votimeve dhe eshte publikuar nga JOQ .

VIDEO KETU