/Dënohet me burg vajza e cila kërcente dhe provkonte me video komike në Tik Tok (VIDEO)

Dënohet me burg vajza e cila kërcente dhe provkonte me video komike në Tik Tok (VIDEO)

Një gjykatë në Egjipt ka burgosur një vajzë të re pas disa postimeve të hedhura në Tik Tok, duke i quajtur kërcimet e saj si “nxitje përçmimi”.

Manar Samy është dënuar me tre vjet burg me akuzën e “nxitjes së mashtrimit, imoralitetit dhe nxitjes së instinkteve” përmes videove të saj në internet, sipas një deklarate të prokurorisë.

Prokurorët gjetën videot e saj në të cilat ajo kërcen dhe këtë veprim e kanë quajtur fyes për vendosmërinë publike dhe të jenë postuar me qëllim të kryerjes së prostitucionit.

Aktgjykimi mund të apelohet me një gjobë prej 300,000 paund egjiptian (19,000 dollarë).

Avokati i Samy, Hani Basyoni është shprehur për AFP se lirimi me kusht është paguar, por lirimi i saj mund të shtyhet pasi të përfundojë festa e Kurban Bajramit.

Gjykata caktoi një seancë dëgjimore në 15 gusht, shtoi ai.

Vendimi i vajzës erdhi pasi gjykata dënoi 5 të rinj Haneen Hossam, Mowada al-Adham dhe tre të tjerë, me dy vjet në burg secila me burg për përmbajtjen e postuar në Tik Tok.

Në videot e tyre të shkurtra, vajzat e reja shfaqen duke bërë skeçe komike dhe kërcime, një trend që është përhapur gjërësisht në të gjithë botën. shi ko vi deon me po sht KE TU