/Deputetja e njohur humb jetën në avion

Deputetja e njohur humb jetën në avion

Një ngjarje e rende ka ndodhur ku nje deputete gjermane humbi jetën teksa po fluturonte nga Kuba në drejtim të Gjermanisë.

Deputetja e CDU, Karin Strenz hu.mbi ndjenjat në avion. Piloti bëri një ulje em.ergjente në Irlandë. Por pavarësisht ndihmës së parë në spital, ajo kishte ndë.rruar jetë. Mësohet se shkak i vd.ek.jes u bë ataku kardiak.

Sipas gazetës BILD, deputetja gjermane nuk ishte në Kubë për ndonjë udhëtim pune. Ajo ndodhej atje bashkë me të shoqin.

Deputetja ishte duke u hetuar se fundmi për ab..uzim me detyrën dhe p.ast.rim parash. Gazeta BILD shkruan se dy.shohet se ajo kishte marrë një shumë të madhe parash nga disa lobistë nga Azerbajxhani.

Në total bëhet fjalë për të paktën 4 milionë euro të kaluara në llogari bankare të ndryshme.

Deputetes i ishte he.qur imuniteti, por vazhdonte të mbante mandatin. Në zgjedhjet e ardhshme ajo nuk do rikandidonte.