Dhimbja e kokës ZHDUKET kur përzieni bashkë këto 3 përbërës

  0
  392

  Dhimbjet e kokës janë shumë të bezdisshme për disa, kjo shpikje e thjeshtë mund të ofrojë zgjidhjen pa patur nevojë për qetësues që japin efekte anësore të pakëndshme.

  Do t’ju duhet:
  • 10 thelpinj hudhër
  • 2 ½ filxhanë mjaltë
  • Disa piper kokrra të zinj

  Përdorimi:
  Së pari, pastroni, qëroni dhe prisni ne copa të vogla thelpinjtë e hudhrës. Më pas vendoseni hudhrat në një kavanoz, shtoni mjaltin dhe piperin mbi të. Mbyllni kapakun e kavanozit dhe lereni që përzierja të rri për pesë ditë. Sa herë që ndjeni një dhimbje koke hani një lugë të këtij ilaçi.

  Gjëja e rëndësishme është që një pjesë e hudhrës dhe piperit të merren në lugë që do konsumoni. Falë vetive antibakteriale të mjaltit së bashku me hudhrën dhe piperin, presioni i gjakut reduktohet dhe sistemi imunitar forcohet.