Dikur një vajzë nga fshati, sot Meneksheja e Halilit i çmendi djemtë me fotot e nxehta

  0
  356

  Menekshe dhe Halili ka qenë një nga serialet turk më të ndjekur, jo vetëm në Shqipëri, por në shumë vende europiane. Teksa aktorin kryesor Kivanç Tatlitug e kemi ndjekur hap pas hapi me serialet e reja, aktorja tjetër kryesore që luante rolin e Menekshes sikur u zhduk.

  Ndonëse në film luante rolin e një vajze nga fshati, në realitet aktorja është shumë seksi dhe është shquar gjithnjë për elegancën.

  Sedef Avci vazhdon jetën e saj por jashtë filmave. Ajo e ka lënë pas dore aktrimin dhe po shijon jetën familjare, shkruan Xing.al.

  Sedef është e martuar me aktorin e njohur Kivanç Kasabali me të cilin ka edhe një djalë.

  Kështu duket “Menekshe” sot, 10 vite pas transmetimit të serialit./Xing.al