Disa keshilla per te larguar milingonat nga ambjentet e shtepise tuaj

  0
  490

  Pranvera dhe vera vijnë në shtëpinë tonë së bashku me milingonat.Të tërhequra nga aroma e ushqimit këto insekte shpesh popullojnë kuzhinën dhe për shumë njerëz kthehen në një makth të vërtetë. Sigurisht gjëja më e mirë që ju mund të bëni për të ndaluar milingonat të hyjnë në shtëpinë tuaj është duke larguar dhe mbyllur mirë sheqerin, bukën dhe të gjithë ato lloj produktesh që i tërheqin ato.

  Megjithatë, për të eliminuar mysafirët e padëshiruar jo domosdoshmërisht duhet të gjeni shpëtim tek solucionet e ndryshme pasi ekzistojnë disa mënyra efektive dhe natyrale duke shmangur kështu dhe kimikatet që ndikojnë negativisht në mjedis. Për këtë arsye Living ju propozon një recetë, gjithmonë nëse mund ta quajmë të tillë, shumë efikase që largon menjëherë milingonat sa hap e mbyll sytë.

  Përbërësit: 3 gota ujë, 3 lugë gjelle kanellë dhe ½ gote me lëng limoni. Vendosni ujin të ziejë dhe shtoni gradualisht kanellën duke e përzier vazhdimisht dhe lërini të ziejnë në zjarr të avashtë për disa minuta, shkruan living. Hiqni përzierjen nga zjarri. Lëreni të ftohet dhe hidheni atë në një shishe spreji.

  Spërkatni të gjitha ambientet e shtëpisë ku keni pikasur milingona. Të nesërmen nuk do të gjeni asnjë nga këto insekte të bezdisshme.