/Djemt nuk flasin mes vete per shkak te nuseve, nusja e madhe e ka ni behane qe kish qen e martume e kjo tjetra…

Djemt nuk flasin mes vete per shkak te nuseve, nusja e madhe e ka ni behane qe kish qen e martume e kjo tjetra…

Djemt nuk flasin mes vete per shkak te nuseve,Nusja e madhe e ka ni behane qe kish qen e martume e kjo tjetra..-Histori te jetes qysh jeni a jeni mire krejt rahat? Po du bre me ju shkru se shume po kom telash edhe spo di as qysh me i qit nkry qite evlad e mi se krejt jon bo budall edhe spo di qysh me ja bo qe mi pajtu se lomsh o puna.

Jom bo bre gjyshe e nane e gjithqka e kurr qisi probleme skom pas pom doket shume katastrof qikjo qe po ndodh. I kom 52 vjet edhe i kom dy djem si drita njo mas tjetrit. Djali madh i ka 29 vjet e i vogli 24 dyt jon martu. Per fat dyt jon rahatu e kan fmi e krejt ama nanen ja kajsha mfal shprehje ju ka hi therrat mes vete per qka per nuse pfffffff po du me ju kallzu qe nuk bon kshtu edhe sjom ka di kerqysh qe me i bo per me fol bile mes vete.

Problemi u kan per nuset nfillim. Djali madh kur vendosi mu martu e ka marr nusen vejushk qe u kan e martume ama mu sem ka interesu vallahin se vet e man nshpi a osht lavire a jo veq aj nalt e din ama e ndame ish kan prej burrit. Ky i vogli kishe po qartna tu i than hej a je normal naj qite faqen e zez e qa mos tu i than ktij ooo mi than po.rdha vogel ulu more se kerkush so ka tvet ty ama sdu me ja hup autoritetin djemve veq pse o ma i vogli edhe sjom perzi kurr ma se sjom tip qe ju hi punve tynev.

Sipas djalit ajo kish hek shum te burri par edhe ish nda ama osht e urttt e but e qete me sa e kom pa prej qe jon martu kurr tpa drejten sma ka ba as sja baj edhe osht shume e kuptushme. Kjo e vogla osht dreq vallahin le thot kush qa don, ma thi ska munohet mu ba kishe e urt e sene ama kjo edhe urtesia larg jon pasha zotin krejt dredhinat i din.

Kanihwr sbon njeri me llogarit a u kan a su kan e martume se o gjynah se kerkush ska garancion ama e madhja doket qe ka hek se munesh njeri pak a shum me vrejt edhe djalin ma don tybe. Une jom ni vejherr qe sma nin shume per reja nkoft e mir o per veti so per mu se mos tish kan djali jem tybe qyq sma kish ba kshtu qe sma nin une jau la punt edhe dal kerrsh le tbahen per mu, dal me motrat tmija edhe munona mos me nderhy se tani faji krejt po ta gjujn nfund nanes.

Ky i vogli qaq shum i ka ba presion djalit tmadh sa qe u detyru djali madh me qu nrrot sames edhe mos mi fol kurr ma. E ka maru hymjen e re nshpi edhe katin e dyt e ka per vete qishtu marrja e Zotit ni tok mos me mujt me nda dy djemt e mi. Kjo e vogla kogja do kungja gjun tasht tu mthan a pe sheh oj nane kta u ndajten na metem anej knej po palla so ka mhan i kom than ndaq mu nda deren qel e ki mos ma hani kryt ma edhe ma sma ka oermen se e din qa e gjan vallahin e mathi si mos mu kan.

Djemt sdu mi pa keq edhe sdu me i pa qe po perlahen se o gjynah prej mundit tem edhe tburrit rahmet i past shpirti se ma nuk jeton edhe me u qu me bo ton kit zhurme veq pse e paska marr ni vejushk. I thash ni dit djalit kur sem pengon mu qa po i rras hunt ma boni hajt oj mam se ti sje mashkull ska ma inati se me ta bo dikush vllau yt me vejushka aa ky djali ri u kan ncncn.

Spo diii shume thash e thame iden spe kom qysh mi pajtu qe me mujt bile me fol mes veti se neser des une edhe mos me fol osht marre osht gazzzz per me dit njerzia qe sflasin per gra.Ju kisha pershednet krejtve shpresoj qe nuk u bona monotone me shkrimin tem dhe urnoni me kshilloni per te mir un i mirepres keshillat e juaja me gjith qef,ju pergezoj dhe jeni shum te mire.