/Do e votonit? Bes Kallaku do kandidojë për president

Do e votonit? Bes Kallaku do kandidojë për president

Ditën e sotme në Ukrainë është shpallur rezultati i zgjedhjeve presidenciale ku fitues u shpall komediani shumë i njohur, Volodymur Zelenskiy, i cili ndonëse ka shumë pak eksperienca në politikë u zgjodh nga populli si presidenti i ardhshëm i Ukrainës me 73% të votave.

Lajmi u përhap me shpejtësi në të gjitha mediat botërore dhe në vendin tonë. Së fundmi lidhur me këtë fakt ka reaguar edhe aktori i njohur i humorit shqiptar, Bes Kallaku, i cili ka publikuar lajmin në fjalë në ‘Instastory’.

“Duhet menduar mirë kjo punë”, ka shkruar Besi duke nënkuptuar që nëse dhe ai kandidon për president me siguri do ketë një mbështetje të madhe nga publiku dhe fansat e tij.