Lajme

Do HABlTENl, zbuIohet ish i DASHURl i MeIania Trump (FOTO LAJM)

Bashkëshortja e Trump merr vëmendjen pothuajse me çdo paraqitje.

Edhe jeta e Melania Trump është në interes të publikut andaj së fundmi është shkruar për ish të dashurin e saj.

Ish-i i saj tregoi publikisht se ku u takuan dhe pse u ndanë. Peter Butoln, një gazetar nga Sllovenia, ishte në një lidhje dashurie me zonjën e parë të Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, kur ajo ende nuk ishte e njohur për publikun dhe jetonte në Slloveni.

“Ne kemi qenë në një lidhje për tre muaj. Mbaj mend saktësisht, shkolla kishte mbaruar dhe vera ishte para nesh.

Në atë kohë, i gjithë ekipi u mblodh në Tromostovlje në Ljubljana. Melania erdhi edhe me miqtë e saj.

Unë shkova në shkollë të mesme dhe ajo shkoi në shkollë të mesme për dizajn””, u shpreh ai.

Ai tregon se aso kohe ishte 18 vjeç e gjysmë, ndërsa asokohe Melania ishte vetëm 17 vjeçe. “Ljubljana është e vogël, të gjithë e kemi njohur njëri-tjetrin dhe sigurisht që menjëherë vëren një fytyrë të re në shoqëri.

Ajo ishte e bukur, e hollë, unë isha pak e dehur për të inkurajuar veten dhe për të ndërmarrë hapin e parë.

Kështu filloi”, shtoi ndër të tjerash gazetari slloven. Tutje duke treguar për historinë e tyre të shkurtër të dashurisë Peter zbulon se kishte shkuar edhe në banesën e saj.

“Ishte një apartament i vogël, dhomë gjumi. Ajo jetonte atje me motrën e saj Ines, e cila ishte katër vjet më e madhe. Ata së pari jetuan me babanë e tyre në një apartament me qira, dhe më pas babai i tyre u bleu atyre një apartament.

Ajo ishte vetëm në apartamentin tim dy herë. Ishte e bukur dhe shumë e re. Asaj nuk i pëlqente të dilte vazhdimisht, nuk pinte alkool si vajzave të tjera.

Lidhja jonë u nda nga ushtria, për të cilën shkova të shërbeja në Jastrebarsko. Që atëherë nuk jemi dëgjuar më me njëri-tjetrin”, ka përfunduar ai.