/Do iu mallëngjejë të gjithëve me shkrimin e tij, Elvis Naçi poston foton me familjen

Do iu mallëngjejë të gjithëve me shkrimin e tij, Elvis Naçi poston foton me familjen

Imami Elvis Naçi është shumë i njohur jo vetëm në Shqipëri, por kudo në trevat shqiptare.

Ai është kthyer tashmë në një burim shprese për shumë shqiptarë.

Elvisi ka publikuar një foto të familjes së tij në Instagram, ku shkruan se “Familja eshte gjithmone e para!”.

Ne foton e postuar ne profilin e tij, Elvisi ka marre reagime nga me te shumtat.

“Sado ngarkeses te kemi Vellezer dhe Motra te nderuara Familja eshte gjithmone e para!”, shkruan Elvisi.

Elvis Naçi (i lindur më 7 prill 1977 në Tiranë) është një Imam Shqiptar.

Ai është kreu i Bashkësisë Islame të Shqipërisë, që vepron në Xhaminë e Tabakëve në Tiranë dhe themelues dhe president i Fondacionit Kulturor Jo-fitimprurës Firdeus.

Naçi vepron në mënyrë aktive në një faqe Facebooku me mbi 490,000 abonentë-ndjekës (19 mars 2018) dhe rregullisht vendos videot e hytbes në kanalin e tij në YouTube, i cili ka më shumë se 60,000 abonentë (19 mars 2018).

Për shkak të popullaritetit të tij të madh në mesin e myslimanëve të Shqipërisë, por edhe me shqiptarët e tjerë myslimanë, ai u bë i njohur në nivel kombëtar dhe u ftua rregullisht në emisionet shqiptare.

Elvis Naçi është gjithashtu një nga kritikët më të ashpër të një islamizmi radikal në Shqipëri.

Ai akuzoi shtetin shqiptar që ka bërë shumë pak për imamët radikal.

Në xhaminë e tij, është i angazhuar një shërbim sigurie, raporton policia lokale e vizitorëve të xhamisë së ndritur./Meganews