Droni filmon momentet e frikshme kur peshkaqeni sulmon peshkarexhën

  0
  430

  Një eksperiencë të hidhur kanë kaluar një grup miqsh në ujrat e Flordas në SHBA.

  Ata kishin dalë për të peshkuar me nje mjet rreth 9 metra të gjatë kur e gjetën veten mes sulmit të një peshkaqeni.

  Ai afrohet duke ardhur rreth varkës, e më pas tenton të shkatërrojë motorët e saj.

  E gjithë skena është filmuar nga një dron.

  Kjo zonë është e njohur për numrin e madh të peshkaqenëve dhe rrezikun për njerëzit./a.m./noa.al/