Dueli midis cjapit dhe kangurit,e pabesueshme kush fiton (Video)

  0
  363

  Një takim shumë i pazakontë mes kafshëve… Dy meshkuj, njëri kangur e tjetri bricjap.

  U takuan pranë një shtëpie mirëpo ata vendosën të luftojnë me njëri tjetrin për territor, shkruan lajmi.net

  Fillimisht kanguri me muskujt e tij të fuqishëm e frikësoi bricjapin mirëpo ai nuk u tërhoq tërësisht, sado që u zmbraps.

  Më pas iu afrua dhe tentoi të tregojë se është dhe ai i fuqishëm me brinjët e tij.

  Pas pak, kanguri largohet më thellë në pyll por bricjapi nisë ta ndjekë pas, sikur do të luftojë gjithsesi me të.

  Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon: