Dy burra i futen në shtëpi, kur gruaja e kishte burrin e saj në punë. Ajo që ndodhi aty i ka shtangur të gjithë

  0
  427

  Një thënie e vjetër thotë se nuk ka asgjë më të fortë se dashuria e nënës. Në fakt është kështu, sepse çdo nënë do të bënte gjithçka për të mbrojtur fëmijët e saj. Do të ishte kundër gjithë botës, shkruan ShkodraNews. Ata kujdesen për nevojat e tyre dhe gjithmonë do t’i mbrojnë ato, kundër çdo gjëje dhe të gjithëve.

  Historia që ne po tregojmë sot ka si protagonist një 24-vjeçare nga Karolina e Veriut.

  Samantha Bunce ishte në shtëpi, për të ajo ishte një ditë si të gjithë të tjerat dhe po kujdesej për fëmijën e saj më të vogël. Kur në një moment, dy hajdutë hynë të armatosur në shtëpi.

  Bashkëshorti i saj, Paul, ishte në punë. Të dy grabitësit nuk ishin në dijeni të një detaji vërtet thelbësor, shkruan ShkodraNews. Para se të martohej, Samantha kishte punuar në ushtri, e ajo ishte në gjendje të përdorte atë që kishte mësuar në vitet e mëparshme.

  Për këtë, vajza menjëherë mori fëmijët e saj dhe i çoi ata lart për t’i fshehur. Përveç kësaj, në shtëpi ajo kishte një armë që mund ta përdorte në emergjenca si këto. Ajo e mori menjëherë dhe arriti të trembë dy hajdutët, të cilët u arratisën menjëherë.

  Problemi është se gruaja u godit nga dy të shtëna armësh. Pas plagosjes, Samantha u dërgua menjëherë në spital, edhe pse nuk ishte në rrezik të jetës. E gjithë bota ishte e impresionuar nga ajo që bëri kjo nënë, ajo arriti të shpëtojë fëmijët e saj nga dy hajdutë.

  Edhe pse situata ishte vërtet e tmerrshme, Samantha tani është e sigurtë dhe në shëndet të mirë, ajo gjithashtu është kthyer në shtëpi dhe i kalon ditët me fëmijët e saj të dashur.

  Na ndihmo për të përhapur mesazhin e këtij artikulli, se dashuria e një nëne mund të bëjë gjithçka! Shpërndaje!