/Dy grαtë shqiptare gati sa nuk υriten për një bυrrë, njëra përfυndon në sρital e tjetra në burg (FOTO)

Dy grαtë shqiptare gati sa nuk υriten për një bυrrë, njëra përfυndon në sρital e tjetra në burg (FOTO)

Mediet greke kanë dhënë detaje të reja në lidhje me përleshjen midis dy grave në Selanik të Greqisë.

Mësohet se dy gratë e përfshira në konflikt janë me origjinë shqiptare, shkruan protothema.gr.

Ndërsa është publikuar fotoja e 27-vjeçares që goditi me thikë bashkëkombësen e saj, pasi sipas saj ajo frekuentohej me bashkëshortin e saj.

Aktualisht e lënduara e cila ka marrë dy goditje në bark dhe një në krah, ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, ndërsa autorja pritet të dalë para drejtësisë greke për tu gjykuar.