/E a kuzuan se merr para, reagon f ort Eni Cobani dhe premton gj yq

E a kuzuan se merr para, reagon f ort Eni Cobani dhe premton gj yq

Avokatja dhe prezantuesja e programit ‘’Shihemi në Gjyq’’ Eni Çobani deklaroi se do të përballet në gjyq me personin që e ak.uzoi se e ka zh.vatur dhe ma.shtruar.

Nëpërmjet profilit të saj, Çobani nxorri dhe emrin e personit që e ak.uzon. Ajo quhet Erjona Muça. Avokatja e njohur këmbëngul se nuk e njeh de.noncuesen e saj. Sipas Çobanit, ajo do t’i çojë para drejtësisë dhe mediat që përdorën këtë person për të shpërndarë këtë lajm.

Ditën e djeshme, një qytetare den.oncoi avokaten Eni Çobani se e ka of.enduar në telefon për kri.tikat që shkroi për emisionin e saj. Përveç këtij rasti, qytetarja theksoi se kohë më parë, avokatja pranoi se do ta ndihmonte atë dhe të ëmën 80-vjeçare për të zgjidhur një çështje ligjore. De.noncuesja shton se Çobani u kërkoi 600 € shpërblim për zgjidhjen e problemit, por më pas asgjë nuk mori zgjidhje.

Postimi i Eni Çobanit:

Nuk doja të replikoja se ngarkesa ime e madhe e punës nuk më lejon të ndjek në çdo moment çfare thuhet e nuk thuhet nëpër portale, por telefonatat e miqve te mi më bën të lexoj një trr.illim të madh publik.

Tani mqs ju doni pergjigjje une kete here nuk do ta le vetem me kete status por do te çoj ne gjykate kedo qe ka guxuar te sh.pif duke perdorur emrin tim pa pasur asnje informacion dhe mbi nje genjeshter te madhe nga nje faqe me kete emer qe as nuk e njoh dhe as kam pasur asnje kontakt.

Cudia me e madhe eshte se del dhe lakohet emri im dhe nga ana tjeter kush eshte personi qe pretendon per kete d.em qe ja paskam sh.kaktuar nuk del.

Atehere po e nxjerr une: Erjona Muça nje njeri qe as nuk e njoh dhe as ka qene kurre pjese e ndonje ndermjetesimi per me teper ndonje e moshuar ne moshen 80 vjec.

Atehere te nderuar portale dashamir apo e kunderta emrin tim nuk ma ka bere asnjeri nga ju por ma ka falur Hysen Cobani babai im dhe une kam pergjegjesi dhe devotshmeri ne kryerjen e cdo detyre timen publike apo private se jam vajza e nje njeriu te madh qe ka lene gjurme ne kete vend.Une e kuptoj deshiren e marre te perfoljes, den.igrimit dhe te marrjes me tha.shetheme te çdo lloj natyre por me emrin tim nuk luani dot.

Sado ju te mundoheni me emra te rreme,me tituj te cfaredolloji nuk do zbehni kurre ne asnje moment deshiren dhe vullnetin tim per te thene te verteten edhe pse kjo ka lenduar ca bu.rreca qe skane as fuqine dhe as kurajon te dalin perballe dhe te flasin nese kane te drejte ose jo.

Me keto forma vetem me shtoni besimin qe po vjen dita per te bere drejtesi ne kete vend.Kush sh.an eshte i sh.are, kush f.yen ka f.yer vetveten dhe kush sh.pif ka ligj dhe ka gjykate.Tani kush g.uxoi ta mbushi sot diten me emrin tim neser do perballet me ligjin dhe jo me Enin keshtu do mesoj ky vend te flasi me fakte dhe jo me shp.ifje te matet kur te permendi ca emra dhe keshtu do kemi me respekt per punen dhe devocionin njerzve qe vertet punojne ne kete shoqeri.

Ky emer dhe ata qe e perdoren kete njeri do thone te verteten para ligjit dhe besoj qe do tja percjellin kete lajm dhe publikut.Njerez mos harroni kete faqe se ndoshta zh.duket per pak kohe mbas ketij publikimi.

Fundi i bashkëbisedimit