E bujshme, Fatos Nano konfirmon ardhjen e tij në kongresin e PS, ja arsyeja e shfaqjes së tij

  0
  280

  Ish-kreu socialist Fatos Nano ka konfirmuar tashmë pjesëmarrjen dhe do të jetë pjesë e paneleve të diskutimit në Kongresin e PS-së. Ramës i duhet prania e tij në Kongres edhe si një simbol i unitetit dhe supermacisë q? kërkon t? tregojë në raport me opozitën që është tashme në protestë bashkë me qytetarët shqiptarë.

  Nuk dihet ende nëse Nano do të mbajë fjalim apo jo. Ish-kryeministri ka 14 vjet që është tërhequr nga politika aktive. Ai tentoi dy herë të zgjidhej President i Republikës, por nuk mori mbështetjen as të vetë PS-së.

  Kjo për shumë arsye që u cilësuan në ato kohë si akuza për lidhje te tij me çeshtje ko.rrupsioni kur ishte në krye të qeverisë.

  Ish kreu socialist Fatos Nano thuhet se e ka konfirmuar tashmë pjesëmarrjen dhe do të jetë pjesë e paneleve të diskutimit pr se në cilët panele nuk është dhënë akoma asnjë shpjegim publik.