Lajme

E fundit! Aksident me 5 persona ne vend, një prej të plaIgosurve këngëtari i njohur shqiptar

Pesë persona u pl.a.gosën pasditen e sotme në Përrenjas si pa sojë e një a.ksi.denti. Gazetari i ABC, raporton se mes të lën.d uarve është edhe një këngëtar, Astrit Belba.

44-vjeçari është këngëtar i njohur i muzikës popullore. Ai është transportuar për ndihmë dhe pas marrjes së mjekimit ka dalë nga spitali.

Të .pla.g osurit e tjerë janë Lulzim Skura 32 vjeç, i cili është transportuar në spitalin e Elbasanit,

Muhamet Çela 69 vjeç, dhe një çift nga Struga që udhëtonte në “Benz”, Armenda Iljazi 46 vjeç dhe Mevlud Iljazi 47-vjeç.

Armenda Iljazi ndodhet në gjendje kome si pasojë e d.ëm.timeve që ka pësuar nga a.ks.identi dhe u transportua për në spitalin e

Traumës në Tiranë, ndërsa bashkëshorti Mevlud Iljazi është jashtë rr.ez.ikut nën kujdesin e mjekëve në Librazhd.

Dy makina e përfshira në ak.si.dent janë një “Benz” dhe një “Volkswagen” e cila ka përfunduar jashtë rrugë.

Dy.s.hohet se shkak i këtij aks.i.denti të jetë bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe një parakalim i g.abuar. Po punohet për zbardhjen e rrethanave.