/E fundit/ Babai ne Elbasan i nguI THlKËN vajzës, gruaja sheh skenën mak.abër, gjithë shtëpia Iahet në gj ak

E fundit/ Babai ne Elbasan i nguI THlKËN vajzës, gruaja sheh skenën mak.abër, gjithë shtëpia Iahet në gj ak

Policia e Elbasanit ka vënë në pr.anga një 46-vjeçar nga Elbasani, pasi kan.osi me th.ikë gruan e vajzën.

Nuk dihet kush ka bërë den.oncimin që ka çuar 46-vjeçarin pas he.kurave. Ndërkohë, pritet të dalë para gjykatës për veprën pen.ale “Dh.unë në familje”.

Informacion paraprak/ Elbasan.

Kán.osi me mjet të mpr.èhtë dhe ushtroi dh.në fizike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij, vihet në prá.nga 46-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Kr.ímit në Komisariatin e Pòlicisë Elbasan, arrè.stuan në flagrancë shtetasin:

D.A., 46 vjeç, banues në Elbasan, pasi në banesë ka kan.osur me mjet të mprehtë th.ikë si dhe ka ushtruar dh.unë fizike dhe psikologjike ndajë bashkëshortes dhe vajzës së tij.

Materialet hetimore i kaluan Pròkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penále “Dh.ùnë në familje”.