E FUNDIT: Dalin te z ezat e Teas: ΡoΙicia i gjen 800 bimë kàηàbis, αrrestohet në fΙagrancë…!

Tea Trifoni është një ndër personazhet më të disktuara të Për’Puthen. Ajo doli në emision me Andin së bashku,

por nuk ishte një marrëdhënie e sinqertë, pasi në të vërtetë Tea ishte e lidhur me Beartin. 

Marrëdhënia me djalin nga Kosova nisi me zjarr, por po u shua shumë shpejt.

Bearti dhe Tea i dhanë fund lidhjes në ditëlindjen e kësaj të fundit, madje kishin udhëtuar në Turqi.

Ndarja u shoqërua me kunja nga palët dhe dedikime në distancë. Një tjetër lajm i publikuar nga Luigji Press ka sjellë në vëmendje sërish Tean, por për keq.

Ajo duket se është rritur me një familje me probleme. Familja e saj është àrrèstuar pèr kànàbis.

“Rreth 800 bimè nàrkotikè janë asgjësuar nga policià e Lushnjès gjatë ditës së martë, ndërsa janë àrrèstuar edhe dy kultivuesit e tyre.

Policia ka bërë të ditur se ka àrrèstuar në flagrancë shtetasit Dhimitraq Prifti, 49 vjeç, dhe Teuta Trifoni, 38 vjeç, pasi në banesat e tyre u gjetën dhe

sekuestruan rreth 800 bimè nàrkotikè të dyshuara kànàbis sàtivà, të cilat ishin kultivuar në vazo lulesh”, – shkruhej në lajmet e kohës.